Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPressa?


0
Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPressa?

Przy stworzeniu stworzeniu na WordPressie warto wdrożyć odpowiednią linię kodu w pliku wp-config.php (którą znajdziesz w głównym katalogu swojej domeny /public_html/). Skorzystaj z programu, który umożliwi Ci połączenie się z Twoim serwerem, na przykład FileZilii, a następnie w katalogu public_html odnajdź plik wp-config.php. Przejdź to jego edycji i wprowadź poniżej zamieszczoną linię kodu.

define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', false );

W którym miejscu wprowadzić linię kodu? Możesz umieścić ją pod:

define( 'WP_DEBUG', false );

Powyższy kod znajduje się w okolicach 80 linii kodu.

Dlaczego warto wyłączyć automatyczną aktualizację WordPressa?

No właśnie, dlaczego warto w ogóle to wdrożyć? Przede wszystkim dla bezpieczeństwa witryny postawionej na WP. Automatyczna aktualizacja może sprawić, że niektóre wtyczki mogą przestać być kompatybilne, a w jeszcze gorszą sytuacją będzie (jeśli zaktualizujemy kilka wersji) niezgodność wersji PHP. Jak sam widzisz warto jest wyłączyć automatyczne aktualizacje WordPressa, a lepiej po prostu przystąpić do tego, odpowiednio będąc do tego procesu przygotowanym.


Podoba ci się? Podziel się z przyjaciółmi!
0
Jeremiasz Nowak
Na co dzień młodszy programista php, ale nie unika frontendowych technologii. Interesuje się szeroko pojętym pozycjonowaniem (seo). W tej sferze stara się wykorzystać swoje umiejętności programowania w php - w oparciu o najpopularniejsze platformy, cmsy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *